Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Кои се вашите главни предности?

1. Професионален производител повеќе од 16 години

2. Професионално производство за камени производи.

3. Секој од нашите предмети е 100% издлабен со рака и од 100% цврст природен камен материјал.

4. 50 постари уметници кои го обезбедуваат секој артикл во супер квалитет на резба.

5. Камените материјали се сите висококвалитетни природен камен.

Достапни се 6 илјада нежни модели.

7. Прилагодената способност е еден од лидерите во индустријата за камени производи.

8. Цената е многу конкурентна и многу разумна.

9. Добивме висока репутација од нашите клиенти низ целиот свет.

Дали прифаќате нарачка на мало?Која е минималната количина што ја барате?

Да, ние прифаќаме нарачка на мало.Ние продаваме на големо, мало и многу поединци.
Немаме минимален услов за нарачка.Дури и 1 парче, го третираме најсериозно и го завршуваме совршено за нашиот клиент.
Само големината не може да биде толку мала, бидејќи сите наши предмети се 100% издлабени со рака.

Каков вид на материјали се достапни?

Различни материјали се по избор, вклучувајќи различен мермер, гранит (бел мермер, црн мермер, египетски крем мермер, жолт мермер, црвен мермер зајдисонце, зелен мермер, сив мермер, мермер од кокошка крв итн.), варовник, травертин, песочник и така натаму .
Нашиот локален пазар е еден од најголемите центри за камен материјал, Гранит, Мермер, Кварц, Плоча итн.
Тие се целосно природен камен.Достапни се и мали примероци од камен.

Какви материјали во боја се достапни?

Боите имаат бела, црна, жолта, крем, црвена, розова, сина итн.

You can send e-mail to: leon@topallgroup.com to ask for the commonly used stone material.

Дали и вие правите прилагоден дизајн?

Да.Како приспособена водечка компанија во индустријата за камени производи, можеме да ги приспособиме сите ставки засновани на фотографија, цртеж или идеја на клиентите, исто така прифатен дизајн, цртеж на клиентите.

Можете ли да ми дадете каталог и ценовник?

Ако сте сериозен купувач, би сакале да ја цитираме нашата најдобра цена врз основа на вашите избрани ставки.
Немаме ценовник бидејќи имаме илјадници артикли и секој од нив може да прави во различна големина и материјал.
Исто така, цената се задржува на менување по курс, и материјални трошоци, секое прашање, пишете ни.

Која е вашата порта за вчитување?

Нашето вообичаено извозно пристаниште е Ксинганг (Тијанџин), Ксиамен или наведен клиент, како на пример, со воздушен пат, со воз.

Колку долго може да се заврши мојата нарачка?Колку брзо можам да ги добијам моите нарачани производи?

1. Најчесто ќе ни требаат околу 25-30 дена за производство.

2. Информации за времетраењето на транспортот: Западен брег на Америка: околу 25 дена, источен брег на Америка: околу 35 дена, европско главно пристаниште: околу 40 дена, друга дестинација, ве молиме е-пошта ни да го добиете нашиот одговор.

Дали сте сигурни дека пакувањето ќе биде одлично?Ако се случи штета за време на транспортот?

Да, сигурни сме дека нашето пакување е доволно безбедно.За надворешно пакување користиме силни дрвени гајби.Внатре, користиме пена за фиксирање.
За да се осигура дека предметот внатре во гајба не може да се тресе, а потоа надворешната гајба многу добро ќе ги заштити предметите.
Дополнително, ќе купиме осигурување за „сите ризици“ според вашите барања.Во случај да се случи штета, прво можете да се обратите до осигурителната компанија за да ја побарате штетата.
Доколку штетата настанала поради вина на пакувањето, нашата компанија ќе ја преземе одговорноста.

Која е вашата прифатлива исплата?

T/T (телеграфски трансфер), West Union, China RMB достапни и така натаму.

Како можам да добијам повеќе информации или да нарачам?

Ве молиме е-пошта и јавете ни се според Mobile, Facebook, Twitter, WhatsApp, WeChat, за да ја поставите вашата нарачка.
E-mail: leon@topallgroup.com
Тел: +86 18030304532 (WeChat, WhatsApp, Viber)
Веб-страница: www.topallgroup.com

Постапка за нарачка
1. Избор на производи и наведете ги димензиите.За да добиете потврда за камен.
2. Проценка и понуда за производи, трошоци за испорака и осигурување.
3. Потврда за информациите за нарачката (количина, цена, време на испорака, услови за плаќање итн.)
4. Да се ​​испрати аванс.Факс извод од банка како потврда.
5. Производство од нашата фабрика.Инспекција на готовите производи.
6. Билансот да се испрати.Факс извод од банка како потврда.
6. Пакување, транспорт, испорака до вашето најблиско пристаниште или вашата крајна адреса.
7. Поднесете ги релевантните документи (фактура, пакет за пакување, товарен лист).
Секое прашање, ве молиме испратете ни е-пошта за повеќе детали.
Се чувствуваме колку подобро ве познаваме, толку повеќе можеме да направиме за вас!

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?


БилтенОстанете во тек за ажурирања

Испрати
WhatsApp онлајн разговор!